Back to Top

3 items tagged "سند بلاست"

نتایج 1 تا 3 از کل 3 نتیجه

انتخاب ساینده برای سندبلاست

Category: ساینده ها
ایجاد در یکشنبه, 14 تیر 1394 08:44

مقدمه :
سندبلاست فرآیندی است که در آن ماسه ، دانه های شیشه ، ساچمه ، و دیگر ساینده ها بوسیله یک دستگاه در سراسر یک سطح سخت پرتاب شده ، که باعث می شود سطح به حالت سمباده خورده و صیقلی به نظر برسد . سندبلاست اغلب برای زدودن و حذف آخرین لایه روی سطح ، یا زدودن زنگ و یا برای آماده سازی سطح برای اجرای رنگ آمیزی یا اجرای عایق یا پوشش انجام می شود .نوع ساینده مصرفی در اجرای سندبلاست بستگی به مقدار سختی و مقاومت لایه مورد نظر برای زدودن دارد ، هر چقدر زدودن و پاک کردن لایه روی سطح مشکل تر باشد می بایست از ساینده مقاوم تر استفاده نمود و برعکس هرچقدر تاب و تحمل سطح مورد نظر در برخورد ساینده با آن کم باشد می بایست ساینده ای را برای اجرای سندبلاست انتخاب نمود که در ملایم تر روی سطح اثر بگذارد.
در زیر دستورالعمل نحوه انتخاب ساینده مناسب برای اجرای سندبلاست را بیشتر توضیح میدهیم .
1- برای شروع ، اگر شما از مقاومت سطح مورد سندبلاست مطمئن نیستید بهتر است از یک ساینده با مقاومت متوسط یا کم بهره ببرید .
پوسته گردو و یا چوب گردو یک ساینده ملایم است که شما می توانید برای اجرای سندبلاست استفاده نمایید . و از آنجائیکه به طور کامل تجزیه پذیر است از نظر زیست محیطی نیز نگرانی ایجاد نمی کند . چوب ذرت را نیز به عنوان یک ساینده ملایم در اجرای سندبلاست مورد استفاده قرار می دهند . این ساینده نیز مانند چوب گردو تجزیه پذیر بوده و مشکلات زیست محیطی به همراه ندارد . سنگ پا نیز یک ساینده ملایم محسوب شده که برای سندبلاست چوب و پاک نمودن رنگ از روی سطوح چوبی گزینه مناسبی است .
2- دانه های شیشه را به عنوان یک ساینده در نظر بگیرید . دانه های شیشه سطحی به مراتب نرم تر و درخشان تر و جذاب تر نسبت به ساینده های گوشه دار ایجاد می نماید . گلاسبید یا دانه های شیشه می توانند بیش از 30 بار مجددا در سندبلاست بازیافت شوند . خرده های شیشه مورد استفاده در سندبلاست که 100 درصد از بطری های بازیافتی ساخته میشوند نیز به عنوان ساینده مورد استفاده قرار می گیرد .
3- مهره های پلاستیکی نیز به عنوان ساینده مناسب در صنایع خودرو مورد استفاده قرار میگیرند . مهره های پلاستیکی از اکریلیک ، پلی استر ، ملامین و اوره ساخته می شوند. این نوع از ساینده می توانند نرخ بالایی از زدودن سطح را بدون آسیب یا تاب برداشتن سطح متریال مورد سندبلاست ارائه دهند .
4- زمانی که از ساینده اکسید آلومینیوم استفاده می کنید باید مراقب باشید ، این ساینده از دانه های ریز اکسید آلومینیوم تشکیل شده و بسیار ماندگار است ، یکی از معایب این ساینده در سندبلاست این است که باید بعد از مصرف ساینده مواد جمع آوری و دفع شود .
5- برای سخت ترین و مقاوم ترین سطوح استفاده از کربید سیلیکون مرسوم است . کربید سیلیکون مقاوم ترین ساینده در دسترس در صنعت سندبلاست است . این ساینده اجرای سندبلاست را در زمان کوتاهتر و هزینه کمتر نسبت به سایر ساینده ها فراهم می نماید .
6- زمانی که سطح مورد نظر باید از نظر ظاهری به شکل خاصی آماده سازی شود از گریت فولادی یا گلوله های فولادی استفاده می شود . اگرچه گریت فولادی و گلوله های فولادی برای سندبلاست نسبت به اکسید آلومینیوم نرم تر هستند ولی سطح سندبلاست شده توسط آنها سطحی به مراتب بهتر برای چسبندگی لایه رنگ ایجاد می کند . سطح سندبلاست شده توسط گریت فولادی صاف و صیقلی به نظر می آید . از گلوله های فولادی می توان تا 3000 بار برای اجرای سندبلاست استفاده نمود . همچنین استفاده از این نوع ساینده گرد و غبار کمتر به همراه دارد.
7- سندبلاست با یخ خشک یکی از جدیدترین روشهای سندبلاست است ، که با استفاده از پرتاب گرانول های یخ خشک به وسیله هوای فشرده به سطوح باعث آماده سازی و پاکسازی سطوح می شود . سندبلاست یخ خشک برای تمیز کاری ماشین آلات ، تاسیسات و تجهیزات الکترو مکانیکی و سطوح دیگری که باقیماندن ضایعات سندبلاست سنتی در آن محیط ها مضر باشد کاربرد دارد . روش سندبلاست با یخ خشک (dry ice blasting ) روشی است بدون رطوبت ، زیرا یخ خشک در واقع Co 2 جامد است که بعد از تماس با قطعه از فاز جامد مستقیما به فاز گاز تبدیل می شود . یخ خشک در برخورد با سطوح اثری ملایم در عین حال پاک کننده دارد.

ربات سندبلاست قسمت دوم

Category: سند بلاست
ایجاد در چهارشنبه, 16 ارديبهشت 1394 08:58

قسمت دوم مقاله ربات سندبلاست
قسمت دوم :
هزینه های بالای نیروی انسانی برای اجرای سندبلاست و عوارض زیست محیطی مرتبط با آن باعث شده که کارهای مرتبط با زنگ زدایی و اجرای پوشش های عایقی به سمت کشور هایی که از نظر قوانین زیست محیطی سهل انگاری بیشتری دارد سوق داده شود . در برخی از این کشور ها پسمانده های سمی ناشی از اجرای سندبلاست در اقیانوس ها ریخته می شود که عواقب وحشتناکی بر روی اکوسیستم های دریای ایجاد میکند . در حال حاظر برای حل نگرانی های ناشی از سندبلاست ، برخی از کارخانه های کشتی سازی برای پاکسازی سطوح کشتی های خود از روش واتر جت یا فشار بالای آب (UHP) (Ultrahigh pressure ) استفاده می کنند .
نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا برای کیفیت بالاتر و دلایل زیست محیطی از روش واتر جت برای پاکسازی کلیه سطوح استفاده می نمایند. روش UHP با استفاده از فشار بالای آب ،2500 بار یا بیشتر به حذف پوشش های روی بدنه کشتی ها می پردازد . این روش نسبت به سندبلاست دارای مزایایی است که مهمترین آن حذف ضایعات و گردغبارهای ساینده های سندبلاست مانند ماسه سیلیس و عواقب زیست محیطی آن است . متاسفانه نازل دستگاه واتر جت دستی ، سنگین و خسته کننده بوده و از نظر راندمان کاری نسبت به روش سندبلاست کارایی کمتری دارند . بازیافت آب مصرفی ناشی از واترجت و همچنین تجهیزات و دستگاههای  واتر جت در قیاس با تجهیزات سندبلاست پرهزینه ترند . برای افزایش کارایی سیستم UHP واترجت و همچنین حذف مشکلات کار با نازل های دستی واترجت بسیاری از شرکت ها از ماشین آلات ساده توسعه یافته ای برای زنگ زدایی استفاده مینمایند. این ماشین ها معمولا از یک پوشش دهنده تشکیل شده اند که ناحیه مورد نظر در بدنه کشتی که عملیات رنگ برداری روی آن انجام می شود را می پوشانند و همچنین یک سیستم خلا برای بازیابی و جمع آوری آب مصرفی وجود دارد . حداقل 7 نوع از این دستگاهها در شرکت های آمریکایی و اروپایی استفاده شده است . این دستگاهها  به دو نوع کلاس تقسیم می شوند . اولین دسته از این دستگاهها به شکلی است که از یک دکل یا بازو بلند تشکیل شده که بر روی انتهای این بازو یک دستگاه واتر جت یا سند بلاست تعبیه شده و پایه این بازو به صورت متحرک بر روی درای داک ((dry dock قابل جابجا شدن است . یک نمونه از این دستگاهها ، دستگاه Hammelmann dock master  است که بر روی یک کامیونت نصب شده و بر روی عرشه داک به عقب و جلو حرکت می کند . و می تواند با استفاده از بازوی متحرکی که بر روی آن نصب ده سطح بدنه کشتی را سند بلاست نماید . ( Hammelmann 2002 )
قابلیت افزایش کارایی این ماشین آلات زمانی ممکن است که پایه آنها روی سطح Dry Dock به راحتی قابل حرکت باشد . بسیاری از سحطوح منحنی پیچیده روی بدنه کشتی ها ، چالش بزرگی برای این نوع از دستگاهها هستند . بسیاری از اپراتورهای این دستگاه از کنترل کم و خسته کننده بودن کار با این دستگاه گزارش نمودند .
نوع دوم و معمول تر این دستگاهها همان UHP  ( Ultra high pressure )مجهز به وکیوم خلاء و خزنده بر روی بدنه کشتی ها است . این دستگاهها از یک سیستم خلاء برای متصل ماندن به بدنه و همچنین جمع آوری آب حاصل از واترجت بهره می برند .


شکل :  نمونه ربات واترجت که با اتصال خلا به سطوح متصل سندبلاست
میشود و بر روی بدنه کشتی می خزد را نمایش میدهد

دستگاه توسط چرخهایی که با قدرت الکتریسیته و یا قدرت کمپرسور هوا رانده می شود بر روی بدنه کشتی به حرکت در می آید . بسیاری از این نوع دستگاههای واترجت به یک سیستم وینچ مجهزه بوده تا در ارتفاع بالا کشیده شده و همچنین برای حرکت در نقاط مشکل دستگاه را کمک کند .
محبوب ترین نوع دستگاه در این کلاس کاری دستگاه Flow hydrocat ( Flow 2002 ) نام دارد . ماشین های مشابه دیگری نیز توسط  شرکت ها و پیمانکاران سندبلاست دیگر نیز طراحی ، ساخته و به کار گرفته شده اند .
 این نوع از دستگاههای UHP خرنده بر روی بدنه مخازن و کشتی ها از نظر سرعت اجرای سندبلاست سطوح همانند سرعت پاکسازی دستی بوسیله اپراتور و گان دستی است . این نوع از سندبلاست با توجه به سیستم وکییوم و خلاءی که بهره میبرد جلوی گرد و غبار و آلودگی را گرفته و نیازی به برپانمودن چادر در اطراف بدنه کشتی بی نیاز است .   سیستم خلاء این ربات سندبلاست باعث کاهش صدای سندبلاست می شود و اجازه می دهد همزمان با اجرای سندبلاست و رنگ زدایی بدنه مابقی عملیات نیز در همان محدوده از کشتی اجرا شود .
ربات سندبلاست خزنده با استفاده از سیستم وکییوم خلاء به بدنه متصل شده و نیازی به داربست نداشته و با حداقل اشغال فضای کار به
اجرای سندبلاست می پردازد .
ربات های سندبلاست ، وکییوم ، انواع دیگر مغناطیسی خزنده تنها برای کاربردهای خاصی در زنگ زدایی بدنه کشتی ها استفاده می شوند .درگفتگو با چند کارشناس صنعت کشتی سازی ، شرکت سندبلاست و  چند پیمانکار سندبلاست ، به نظر می رسد دلیل خارج شدن این نوع ربات از صنعت سندبلاست : یک به دلیل برآورده نکردن انتظارات عملیاتی و عملکردی و دوم ازدیاد هزینه سندبلاست بابت هر متر مربع از
 اجرای سندبلاست است . در کنسرسیوم ملی مهندسی رباتیک ( NREC ) ، ما سه نوع از ربات های سندبلاست تجاری را مورد آزمایش قرار دادیم . این ربات ها برای زدودن ، پاکسازی و سندبلاست سطوح دیواره های فلزی ، با پوشش رنگ اپوکسی یا سطوحی شامل منحنی های محدب ، مقعر ، عمودی ، افقی و وارونه ، مشابه سطوحی که در سندبلاست کشتی های بزرگ یافت میشود مورد آزمایش قرار دادیم .
در تمام موارد ربات های سندبلاست توسط اپراتور های با تجربه سندبلاست هدایت شدند . عملکرد ربات های سندبلاست در حالت و سطوح مختلف در حین اجرای سندبلاست فیلم برداری و زمانگیری شده ، این زمانگیری ها به ما اجازه داد تا توان عملیاتی ربات های سندبلاست را به ازای هر متر مربع محاسبه نماییم . د رآزمایش ما ماشین هایی که به پمپ UHP متصل شده بودند قادر بودند آب را به چندین گان اپراتور واترجت برسانند . در هر مورد ربات های سندباست به چندین مورد عملکرد ضعیف مواجه هستند .
در حالی که به نظر می رسد عوامل متعددی باعث این عملکرد ضعیف ربات ها می شدند ، اما مهمترین عاملی که به نظر می رسد کانسپت یا ایده نوع اتصال ربات به بدنه سطح فولادی است ( که از طریف وکییوم و ایجاد خلاء انجام می شود ) . دو دستگاه اول سندبلاست که توسط سیستم خلاء به بدنه کشتی یا سطح فولادی چسبیده بودند و در حال اجرای سندبلاست از نظر سرعت حرکت بر روی برسطح دچار محدودیت بوده و همچنین اغلب این اتصال خلاء با دیوار آزمون قطع می شد و دستگاه از سطح فولاد جدا می شد .
نیروی فراهم شده توسط سیستم خلا باید به قدری قوی باشد که بتواند دستگاه سندبلاست را در موقعیت اجرای سندبلاست در یک سطح عمودی نگه دارد و همچنین باید به اندازه ای باشد که بتواند بر روی سطح نیز حرکت کند ، در عمل نیروی چسبندگی ناشی از سیستم خلاء یا به اندازه ای ضعیف بود که باعث جدا شدن دستگاه از سطح می شد و اغلب سقوط می کرد یا به قدری قوی بوده سطح محکم چسبیده بود که نمی توانست بر روی سطح حرکت کند و به اجرای سندبلاست بپردازد .
پیشرفت اجرای سندبلاست اغلب آهسته ، نامنظم و دشوار بود و به معنای واقعی کلمه کنترل ضعیفی داشته که اغلب نیاز به سندبلاست مجدد نقاط از دست رفته داشت . هر دو نوع ربات سندبلاست که توسط سیستم خلاء به سطح فولاد متصل بودند هنگامی که به محل تغییر وضعیت سطح می رسیدند ( مانند محل جوش ها ، اتصال ورقها  به علت تغییر در سطح با شکسته شدن مهر موم خلاء از سطح جدا می شدند.
ربات سوم سندبلاست یک ربات مغناطسی است که توسط شرکت jet edge تولید شده است .
ادامه دارد ...................

سندبلاست و قربانیان مد

Category: سند بلاست
ایجاد در چهارشنبه, 19 فروردين 1394 10:24

سندبلاست و قربانیان مد ؟؟
نظارت بر ممنوعیت سند بلاست شلوار و پوشاک جین

 

مقدمه

سندبلاست یکی از روشهای مرگبار مورد استفاده برای تولید جین های مد روز به شکل پاره پاره و رنگ رو رفته یا فرسوده است که برای بیش از یک دهه در صنعت پوشاک مورد استفاده قرار می گرفت. استفاده از سندبلاست برای تبدیل جین تازه به جین فرسوده از سال 1980 آغاز گردید . در سال 2004 محققان و پزشکان دانشگاه آتاتورک ترکیه برای اولین بار ارتباط بین سندبلاست جین و بیماری سیلیکوزیس را یافتند . امروزه تخمین زده می شود در حدود 55 کارگر که در ترکیه در سالهای گذشته مشغول به اجرای سندبلاست بوده اند مرده اند و در حدود 5000 کارگر به بیماری سیلیکوزیس مبتلا شده اند. درسال 2009 دولت ترکیه اجرای سندبلاست را در صنعت پوشاک جین ممنوع اعلام نمود . این امر موجب گردید اجرای سندبلاست در صنعت پوشاک به کشورهای کمتر قانونمند مانند بنگلادش ، چین ، پاکستان و مصر منتقل شود. تا همین اواخر شناخت کمی در مورد وضعیت مجریان سندبلاست در صنعت پوشاک در این کشورها وجود داشت . تحقیقاتی که توسط کمپین لباس پاک در بنگلادش انجام شد شرایط مشابه و شاید بدتری را نسبت به شرایط کشور ترکیه تائید می کند . با این حال هنوز هم برآورد دقیقی از تعداد کارگرانی که به علت سندبلاست دچار سیلیکوزیس شده اند در دسترس نیست . در سال 2010 مرکز تجارت جهانی مطالعه ای انجام داد که نشان می داد ، 17 شرکت تولید کننده پوشاک که در بازار سوئد فعالیت می کردند توانستند ارتباط بین سند بلاست و بیماری سیلیکوزیس را مدیریت کنند.
با اینکه بسیاری از شرکت ها ی تولید کننده پوشاک تمایل خود را به پایان دادن استفاده از سندبلاست در زنجیره تولید  خود نشان می دهند همچنان با چالش های بلند مدت برای اجرای این ممنوعیت مواجه هستند .

 

هدف ، روش ، انتخاب

این مطالعه به برخی از دستاورد های شرکت های پوشاک که با ممنوعیت سندبلاست در نمایشگاه تجارت از سال 2010 فعال هستند می پردازد . همچنین با هدف توصیف چالش های پیش رو برای این شرکت ها که با ممنوعیت سندبلاست و با استفاده از روش های جایگزین به فعالیت خود ادامه می دهند اشاره دارد . این مطالعه 17 شرکت در بازار سوئد را پوشش می دهد  Acne, Filippa K, Gina Tricot, H&M, Indiska, Inditex (Zara, Massimo Dutti), J. Lindeberg, KappAhl, Lindex, MQ, Nudie Jeans, RNB Retail and Brands (Polarn & Pyret, Brothers, Sisters, JC), Tiger of Sweden, Varner-gruppen (Cubus, Dressmann, BikBok, Carlings, Solo), Whyred, WeSC and Åhléns . بعضی از شرکت ها تمرکز زیادی در تولید جین دارند. در اواخر ژوئن سال 2012 ، شرکت های مورد مطالعه سوالات اولیه و پرسشهای مربوط را دریافت نمودند . اطلاعات و پاسخهای و اظهار نظر های شرکت های فعال در زمینه سندبلاست از وب سایت ها و منابع خارجی و مصاحبه نیز به عنوان اطلاعات پس زمینه استفاده می شود . در ادامه توضیح می دهیم که چگونه از سند بلاست استفاده می شود تا جین های نو ، فرسوده به نظر برسد و همچنین به جزئیات اثرات منفی بر سلامت کارگران و پیمانکاران و مجریان سند بلاست خواهیم پرداخت .

مرگ در لباس مد

جین سندبلاست شده ، توسط پرتاب ذرات ساینده که معمولا به صورت شن و ماسه در سراسر جین با سرعت فرود می آید ، تولید می شود . این روش باعث می شود که پارچه جین نرم تر ، تمیز تر و فرسوده به نظر برسد ، کارگران زمانی که ذرات ماسه را استنشاق می کنند در معرض ابتلا به بیماری سیلیکوزیس قرار می گیرند ، این ذرات در هوا قابل دیدن نیستند ولی بسیار خطرناک می باشند . گرد و غبار زمانی که شامل ذرات سیلیکون می باشد می تواند بسیار مرگ آور باشد . سندبلاست می تواند هم به صورت دستی و هم مکانیکی انجام شود که هر دو روش می تواند به یک اندازه عواقب مرگبار داشته باشند . در روش دستی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد کارگران از یک نازل
سند بلاست استفاده نموده که با یک کمپرسور ترکیب شده تا ذرات ساینده را با فشار بر روی جین پرتاپ می کنند . سندبلاست به صورت آشکار در محیطی بدون مهر و موم ( کابینت سندبلاست ) در معرض کارگر بدون تهویه مناسب انجام می شود . در نتیجه ذرات موجود در هوا به طور مستقیم توسط کارگرانی که اجرای سندبلاست را به عهده داشتند استنشاق می شوند .
روشهای مکانیکی سندبلاست در کابینت های مخصوص و قابل کنترل سندبلاست انجام شود ، اما همچنان برای کارگران خطرناک است . برای مثال گزارش کمپین پوشاک پاک در سال 2012 نشان داد که کارگران همچنان در معرض استنشاق ذرات خطرناک سیلیس بوده اند.  تحقیقات نشان داد عدم استفاده از وسایل محافظ شخصی از قبیل ماسک سندبلاست ، عینک مخصوص سندبلاست ، در روش اجری سندبلاست دلیل اصلی بیماری سیلیکوزیس است . واقعیت  این است که روش سند بلاست ارزان ، سریع ، و ساده است و استفاده از آن به صنعت پوشاک کمک کرده است . در ابتدا بیماری سیلیکوزیس در صنعت ساختمان و معدن باعث مشکلات تنفسی می شد . این بیماری قابل درمان نیست و اگر شخص مجری سندبلاست به شدت آلوده شود کارگر در نهایت خواهد مرد .
چهار نوع سیلیکوزیس وجود دارد : سیلیکوزیس مزمن ساده ، سیلیکوزیس تسریع شده ، سیلیکوزیس پیشرفته ، سیلیکوزیس حاد ، علایم سیلیکوزیس مزمن ساده بعد از حدود 10 تا 30 سال پس از در معرض قرارگرفتن در فرد بیمار قابل مشاهده است . علائم آن شامل تنگی نفس ، سرفه مداوم ، خستگی ، کاهش وزن ، درد قفسه سینه و تب است . علائم سیلیکوزیس تسریع شده بعد از 5 تا 10 سال در معرض سیلیس قرار گرفتن بروز می کند ، سلیکوزیس حاد بعد از چند هفته تا 5 سال پس از در معرض غلطت بالایی از گرد و غبار سیلیس قرار گرفتن قابل شناسایی است ، علائم آن شامل تنگی نفس شدید و سرفه  و حتی ممکن است به مرگ سریع منجر شود.
علاوه بر تمام مشخصات ذکر شده ، تشخیص سیلیکوزیس پیچیده است زیرا علائمی شبیه بیماری سل دارد . بیماران حتی ممکن است بیماری سل و سیلیکوزیس ناشی از سندبلاست را به صورت همزمان داشته باشند که مستلزم تست ریوی خواهند بود .در بنگلادش بسیاری از متخصصان پزشکی و محققان از تشخیص عوارض ناشی از عملیات اجرای سندبلاست توسط کارگران سندبلاست که در صنعت پوشاک جین مشغول کار هستند بی اطلاعند و نمیتوانند عوارض ناشی از سند بلاست را بر روی کارگران این صنعت تشخیص دهند .
جالب توجه است که پیشرفت بیماری سیلیکوزیس در بین کارگران مشغول در صنعت سندبلاست بسیار سریع تر نسبت به کارگران بخش معدن در ترکیه شیوع پیدا کرده است .
تصویر مقابل : سندبلاست در بنگلادش با حداقل تجهیزات

محافظ ایمنی

فقدان مقررات و آیین نامه های کافی در اجرای سند بلاست
فقدان مقررات و آیین نامه سندبلاست در زمینه ایمنی در صنعت پوشاک یک از دلایل ایجاد این معضل در کارگران میباشد . جامعه اقتصادی اروپا ممنوعیت اجرای سندبلاست به صورت دستی را در سال 1966 اعلام نمود . سوئد در سال 1992 سند بلاست دستی را ممنوع نمود اما اجرای وت بلاست و سندبلاست را در اتاقهای دارای تهویه مستثنی نمود با این حال هیچ قانون یا آیین نامه ای برای ممنوعیت جهانی یا منطقه ای برای اجرای سندبلاست وجود ندارد . همانطور که قبلا اشاره شد دولت ترکیه نیز در عکس العمل به افزایش شدید شیوع بیماری سیلیکوزیس که در بین پیمانکاران سندبلاست و کارگران سندبلاست به سرعت رو به گسترش بوده نسبت به اجرای ممنوعیت سندبلاست در صنعت پوشاک اقدام نموده است .
تحول مد از حالت رنگ و رو رفته ( فرسوده ) به مدهای دیگر
یکی از راههای پیشگیرانه برای ترویج ممنوعیت سند بلاست و یا کاهش مضرات سند بلاست در صنعت پوشاک ، تغییر طراحی مد لباسهای جین در حالت فرسوده و رنگ و رو رفته به حالت های دیگر است . با تغییر تمایل بازار از سمت جین های فرسوده به سمت مدل های دیگر از جین میتوان کاهش اجرای سندبلاست را در صنعت پوشاک پیش بینی کرد . ولی متاسفانه همچنان مد فرسوده برای جین یکی از متنوع ترین و پر طرفدارترین مد ها است .

پیمانکار تخصصی سندبلاست و رنگ آمیزی صنعتی