Back to Top
چگونه-ساینده-مناسب-برای-اجرای-سندبلاست-را-انتخاب-کنیممقدمه : سندبلاست فرآیندی است که در آن ماسه ، دانه های شیشه ، ساچمه ، و دیگر ساینده ها بوسیله یک دستگاه در سراسر یک سطح سخت پرتاب شده ، که باعث می شود سطح...
اتاق-سندبلاستblast-roomمزایای استفاده از بلاست روم یا سالن سندبلاست و شات بلاست :     امکان استفاده از انواع ساینده های سندبلاست و شات بلاست در بلاست روم...
ماسه-سندبلاستماسه سندبلاست یا به عبارتی ساینده های سندبلاست جزء پرمصرف ترین ابزار در کارگاههای سندبلاست ، وت بلاست ، شات بلاست و … میباشد برای انتخاب بهینه ساینده...

ربات نیمه خودکار سندبلاست ( رنگ تراش ) برای سطوح کشتی های بزرگ
چکیده :
زنگ زدایی و همچنین پاک کردن یا زدودن هر نوع پوشش رنگی از روی سطوح مخازن بزرگ یا سطوح کشتی ها به یک مشکل جدی اقتصادی و زیست محیطی تبدیل شده و روش های کنونی نیز پاسخ گویی این نیاز نبوده و قابل اجرایی چندانی در این حجم از کار ندارد.
ربات ام2000 ( M2000 ) پوشش های رنگی را بوسیله فشار بسیار بالای آب ( واتر جت ) از روی بدنه کشتی پاک کرده و آب مصرفی و مواد حاصل از زنگ زدایی را نیز در یک روند کاملا سازگار با محیط زیست بازیافت می نماید .
انگیزه ساخت این ربات
زنگ زدایی و رنگ تراشی (سند بلاست به روش سنتی) از روی بدنه کشتی های بزرگ به معضل بزرگی تبدیل شده است ، تصور نمایید یک نفت کش عظیم در حدود 30،000 متر مربع بدنه خارجی داشته که می بایست حداقل هر 5 سال یکبار سند بلاست ، زنگ زدایی و مجددا به صورت کاملا تخصصی رنگ آمیزی شود .
بدنه خارجی کشتی میتواند بیش از 30 متر ارتفاع داشته و شامل سطوح مختلف دست و پا گیر ، پروفیل هایی با جوش سرتاسری و بهم پیوسته و نواحی دارای انحنا پیچیده باشد .
زمانی که سند بلاست ( پاکسازی سطوح ) به سطوح عمودی و قوسهای ابتدا و انتهای کشتی می رسد یه چالش بر سر راه پیمانکاران سند بلاست قرار می گیرد . در این زمان است که داشتن دستگاهی که بتواند علاوه بر این سطوح ،سطوح زیرین کشتی را نیز پاکسازی یا سند بلاست نماید می تواند بسیار کارآمد باشد.
استفاده از حوضچه خشک برای تعمیر بدنه کشتی به گونه ای است که کشتی میبایست بر روی صدها بلوک تکیه گاهی قرار بگیرد . زمانی که سندبلاست به سطوح زیرین کشتی میرسد به ناچار این تکیه گاه ها می بایست بصورت متناوب کنار رفته تا قسمت های زیرین نیز در دسترس پیمانکار سندبلاست و رنگ آمیزی قرار گیرد.
قرار دادن کشتی های بزرگ در حوضچه خشک ( drydock ) بسیار پرهزینه بوده چرا که حق الزحمه اجرای عملیات مربوط به استقرار در حوضچه خشک گران بوده و همچنین در یک بررسی ساده می تواند به هزینه ناشی از توقف کارکرد یک کشتی باری یا نفت کش پی برد . بنابراین می بایست عملیات زنگ زدایی به هر روش انتخابی از قبیل سندبلاست ، وت بلاست ، جت بلاست ، شات بلاست بسیار سریع و در زمان بسیار کوتاه انجام پذیرد تا از این هزینه های سربار کاسته شود .
بررسی روشهای کنونی زنگ زدایی (سند بلاستینگ )
اکثر کشتی های بزرگ امروزه با تکنیکهای سنتی ماسه باشی ( گریت بلاستینگ یا سند بلاستیگ ) زنگ زدایی یا رنگ زدایی می شوند . دستگاههای سند بلاست که با استفاده از قدرت حاصل از هوای فشرده ( کمپرسور ها ) جهت زنگ زدایی به کار می روند چندین برابر پرکاربرد تر نسبت به سایر دستگاهها هستند . دستگاههای مورد استفاده در روشه ای سنتی نسبتا ساده بوده و اپراتور های مورد نیاز نیز با اندک آموزشی می توانند از دستگاه استفاده نمایند . اگرچه روشهای سنتی ( گریت بلاستینگ ) نتایج رضایت بخشی در قسمت زنگ زدایی بدست می آورد ولیکن تعدادی ایرا د بزرگ نیز دارد . اولین مشکل گریت بلاست اجرای پر زحمت آن است . بطور میانگین اپروتورها میتوانند در ساعت 6 متر مربع را زنگ زدایی کنند این به معنی 5000 نفر ساعت برای زنگ زدایی یک نفت معمولی است . بنابر این شرکت پیمانکار سندبلاست و رنگ آمیزی می بایست 100 نفر در هر شیفت کاری به صورت 24 ساعته در طول شبانه روز در استخدام داشته باشد .از آنجاییکه ای کار همیشه در یک بازه زمانی کوتاه مدت نیاز است و در ضمن فعالیت بسیار خسته کننده ، زیان آور و ناخوشایند است به کار گرفتن این تعداد نیرو به صورت مقطعی میتوامد چالش بزرگی بر سر راه پیمانکار گریت بلاست باشد .
مشکل بعدی می تواند به تولید مقادیر بسیار زیادی از سنگ ریزه و گرد و غبار یا پسماند حاصل از خوردن شدن مسباره و یا ماسه سیلیس مصرفی در عملیات زنگ زدایی در هوا اشاره کرده  که مانع بسیار بزرگی در انجام بسیاری از فعالیت های تعمیراتی دیگر بر روی کشتی بوده و  نیازمند پاکسازی و جاروب نمودن این پسماند های از روی عرشه کشتی  و همچنین محلهای همانند موتورخانه کشتی بسیار ضروری خواهد بود .
کلیه روشهای سنتی زنگ زدایی از قبیل گریت بلاست ، سند بلاست ، جت بلاست ، وت بلاست و شات بلاست که بصورت  سنتی با استفاده از اپراتور ها انجام می شوند نیازمند داربست بندی کامل بوده و در بعضی از اقلیم ها نیز برپایی چادر های محافظ در اطراف سازه مورد نظر اجتناب ناپذیر است . برپایی و جمع نمودن این ملزومات ( چادر و داربست ) باعث افزایش زمان اجرا و همچنین هزینه عملیات خواهد شد .
معضلات زیست محیطی روش های سنتی زنگ زدایی
اولین پدیده مخرب زیست محیطی در این پروسه تبدیل پوشش های رنگی سمی به بدنه کشتی به ذرات گرد و غبار در هوا خواهد بود ، با وجود اینکه چادر مانع بزرگی بر سر راه این ذرات معلق سمی است اما همچنان بر روی ریه های کارگران ، هوای محیط های شهری ، اسکله ها ، رودخانه ها و اقیانوسها اثر مخرب بسیاری خواهد گذاشت .
عیب دوم تولید صد ها تن گرد و خاک آلوده شده به پسماند رنگ ها است  . لایه برداری رنگ و زنگ از روی یک کشتی بزرگ بیش از 3000 تن پسماند ماسه ای تولید می کند .

ادامه دارد ..............................